Koshare, vajza e policit të vrarë përlot të pranishmit në varrim (Video)

Shpërndaje

Me nderime të larta në një ceremoni komemorative i është dhënë lamtumira e fundit zyrtarit policor Izet Demaj në Kosovë ku u vra dy ditë më parë në një luftim me një grabitës banke në vjedhje e sipër. Gjatë përcjelljes për në banesën e fundit ajo që ra në sy ishte fjalimi i vajzës së tij ku përloti të gjithë të pranishmit me fjalët prekëse për babin e saj të vrarë në krye të detyrës.

Pas homazheve dhe fjalimeve, ai është varrosur panë shokëve të luftës në Koshare. Në ceremoni kanë marrë pjesë përfaqësues të institucioneve, bashkëluftëtarë e familjarë.

Të gjithë me lot gjatë fjalimit të vajzës së policit Izet Demaj që u vra në detyrë!

Shikoni videon:

Loading...